W trosce o szczupłe ciało – ćwiczenia odchudzające


Piękne ciało jest marzeniem każdego z nas, niestety coraz większa część naszej populacji zmaga się z nadwagą i otyłością. Walka z tymi przypadłościami niejednokrotnie przypomina zmaganie się z przysłowiowymi wiatrakami. Wszelkiego rodzaju „diety cud” w niektórych przypadkach pozwalają zrzucić nadbagaż kilogramów, ale pozostawiają ciało w opłakanym stanie.

Sekret szybkiego odchudzania

ćwiczenia w domuDietetycy biją na alarm – nie ma diety, która odchudzi i jednocześnie samoistnie wyrzeźbi nasze ciało. Utrata kilogramów to poważne wyzwanie dla organizmu, który oprócz nieustannej walki musi poradzić sobie z rewolucją żywieniową jaką mu fundujemy. Skóra jest organem elastycznym, aczkolwiek nie można wymagać od niej, że będzie – bez naszej pomocy – kurczyła się i doskonale uwypuklała nowe, atrakcyjne kształty. Poza tym, sama dieta jest pierwszym, ale nie wystarczającym krokiem. Musi być doskonale zbilansowana, dostarczająca nam właściwości odżywczych, wspomagająca metabolizm i dodająca energii. Do niej koniecznie muszą zostać dołączone ćwiczenia odchudzające. To właśnie aktywność fizyczna pozwala na uzyskanie pełnych i spektakularnych efektów.

Idealne treningi odchudzające

Ćwiczenia na odchudzanie powinny być skomponowane w ten sposób, by równomiernie modelować ciało. Specjaliści fitnessu grupują je na ćwiczenia wyszczuplające: nogi, pośladki, brzuch i ramiona. Bardziej złożony trening wyszczuplający, zawierający tzw. interwały pozwala na utrzymanie się efektu spalania tkanki tłuszczowej przez kilkanaście kwadransów po ukończonym treningu.

Do najpopularniejszych i zalecanych ćwiczeń należą: aerobic, step, trening obwodowy i fat burning.
Aerobic może przybierać różne formy, począwszy od niskiej intensywności tzw. low impact, po ćwiczenia intensywne hi impact. Najlepsze efekty uzyskuje się przy połączeniu wcześniej wspomnianych metod. Aerobik łączony nie tylko odchudza, ale także poprawia krążenie i witalność.

Fat burning jest mieszanką ćwiczeń tanecznych i aerobowych. Jak sama nazwa wskazuje jest on uderzeniem przede wszystkim w tkankę tłuszczową. Ćwiczenia z tej grupy mają stopień umiarkowany, stąd mogą po nie sięgać osoby o mniejszej kondycji fizycznej. Idealnie wzmacniają i odchudzają brzuch, pośladki oraz uda. Co szalenie istotne, pełen trening powinien trwać minimum pół godziny, ponieważ nasz organizm zaczyna spalać tłuszcz dopiero po kwadransie od rozpoczęcia ćwiczeń.

trening kardioStep jest powszechnie znaną i lubianą formą ćwiczeń, zwłaszcza wśród kobiet. Trening odbywa się przy pomocy specjalnej platformy, której wysokość reguluje się w zależności od intensyfikacji i poziomu trudności ćwiczeń. Trzeba zaznaczyć, że treningi stepowe są intensywnymi, jednak pozwalają na szybkie spalenie tkanki tłuszczowej, kalorii, a także pięknie odchudzają i modelują pośladki, uda oraz nogi.

Trening Kardio jest rekomendowany przez ekspertów z wielu dziedzin. Polecany wszystkim, którzy chcą szybko i skutecznie sięgnąć po laur pięknego, odchudzonego i zdrowego ciała. Angażuje wszystkie partie ciała, przyspiesza i poprawia akcję serca, a co się z tym wiąże – także krążenie. Odpowiednio skomponowany staje się przyjemnością i relaksem. Pod terminem „kardio” kryje się cała paleta możliwości: bieganie, spacery, pływanie, ćwiczenie na orbitreku, jazda na rolkach czy marszobiegi. Należy skupić się na regularności i długości ćwiczeń. Nie bez znaczenia jest wybieranie tych, które pozwolą nam się zmęczyć – innymi słowy, jeśli zdecydowaliśmy się na pływanie powinniśmy decydować się na przemierzenie basenu kraulem niż żabką.

Internet też ćwiczy

Ćwiczenia nie muszą odbywać się w sali treningowej, zwłaszcza, że osoby będące na początku swojego wyzwania nie zawsze mają ochotę na pokazywanie się w takich miejscach. Idealnym miejscem będzie własny dom. Internet jest pełen profesjonalistów fitness, którzy udostępniają filmy z konkretnymi treningami z omówionych powyżej grup. Codzienne ćwiczenia staną się uzależnieniem prowadzącym do realizacji marzeń i zdrowia.

 

MAMY DLA CIEBIE COŚ JESZCZE, KLIKNIJ ABY SPRAWDZIĆ! >>