Rio Laser Hair


 • Ocena 4.1/5 na podstawie 15 głosów

rio-ipl-hair-remover
Rio Laser Hair Remover to wysokiej klasy depilator laserowy, która umożliwia bezbolesną i trwałą depilację.

Jak działa laser?

Laser emituje intensywny strumień światła składający się z fali pojedynczej długości lub koloru. W zakresie długości fali wynoszącym 600-1100nm (nanometrów) światło przenika przez skórę, natomiast elementy zawierające w swojej strukturze melaninę pochłaniają światło. Dzięki temu możliwe jest oddziaływanie na mieszek włosa, który zawiera w sobie melaninę, bez oddziaływania na otaczające go obszary. Absorbowanie energii świetlnej przez pigment (melaninę) skutkuje gwałtownym nagrzewaniem się mieszka włosowego. Ciepło niszczy brodawkę włosa odpowiedzialną za jego włosa. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury brodawka włosa jest dezaktywowana na stałe, co skutkuje stałym ograniczeniem wzrostu włosa.

Odpowiednie rodzaje skóry

Melanina znajdująca się w epidermie również pochłania energię i zmniejsza głębokość dotarcia światła lasera w głąb skóry. Używanie fali o długości 808 nm pozwala na poddawanie zabiegowi zarówno jasnych jak i stosunkowo ciemnych odcieni skóry. Jednakże laserowa depilacja nie może być stosowana u osób o czarnej karnacji. Ponadto laserowa depilacja jest nieefektywna w usuwaniu włosów białych i siwych. Alternatywnym sposobem usuwania włosów jest w tych przypadkach elektroliza. Poniżej prezentujemy tabelę przedstawiającą kolory skóry wg klasyfikacji fototypów skóry Fitzpatricka.

KOLOR SKÓRY REAKCJA NA ŚWIATŁO SŁONECZNE MAKSYMALNY DOPUSZCZALNY POZIOM MOCY LASERA
bardzo jasna, „przezroczysta” zawsze ulega poparzeniom, nigdy się nie opala wszystkie poziomy mocy
jasna zawsze ulega poparzeniom, trudno się opala
jasna do jasna oliwkowa ulega średnim poparzeniom, wolno się opala
oliwkowa do brązowa sporadycznie ulega poparzeniom, z łatwością się opala do poziomu 3
ciemnobrązowa sporadycznie ulega poparzeniom, z łatwością się opala nie może być poddawana laserowej depilacji
czarna nigdy nie ulega oparzeniom, bardzo łatwo się opala

Dlaczego jeden zabieg nie wystarcza?

Włosy każdego człowieka rosną w inny sposób zależnie od wieku, wagi, metabolizmu, hormonów, pochodzenia etnicznego, przyjmowanych leków i innych czynników. Jednak wszystkie włosy przechodzą trzy odrębne fazy wzrostu:

 • Faza aktywnego wzrostu (nazywana fazą anageniczną), która trwa od 2 do 7 lat. Podczas trwania tej fazy, brodawka skórna aktywnie produkuje komórki, które tworzą trzon włosa. W niektórych miejscach ciała, takich jak głowa, większość (80%) włosów znajduje się właśnie w tej fazie. Podczas fazy anagenicznej włosy mają pod dostatkiem melaniny.
 • Faza degradacji (katageniczna), która trwa od 10 do 20 dni. Podczas trwania tej fazy włos przestaje rosnąć, ale jeszcze nie wypada. Około 3-4% włosów na ciele znajduje się w tej fazie w danej chwili. W fazie katagenicznej mieszek włosowy kurczy się a włos jest przygotowywany do wypadnięcia.
 • Faza spoczynku (telogeniczna), która może trwać do kilku miesięcy. Podczas trwania tej fazy włos wypada i zaczyna się tworzyć nowy włos. Mieszek włosowy nie może być poddawany zabiegowi w tym czasie.

Laserowe usuwanie włosów jest skuteczne jedynie gdy włos jest w fazie aktywnego wzrostu. Włosy (a raczej mieszki włosowe) w fazie Degradacji lub Spoczynku muszą wejść w fazę aktywnego wzrostu, aby zabieg stał się skuteczny. Z tego powodu wymagane jest kilkukrotne wykonanie zabiegu, aby osiągnąć długotrwałą i stałą redukcję włosów.

Ponadto w trakcie jednego zabiegu nie wszystkie mieszki włosowe znajdujące się w aktywnej fazie są niszczone. Niektóre mieszki są niszczone, podczas gdy inne mogą skurczyć się do rozmiaru tzw. włosów pierwotnych (jasnych, małych włosków) lub wejść w stan przedłużonego uśpienia. Jeżeli widoczny jest odrost włosów, początkowy zabieg powinien zostać powtórzony w celu usunięcia aktywnych mieszków włosowych, które nie zostały poddane skutecznemu zabiegowi za pierwszym razem. Zwykle następuje to po około 2-4 tygodniach od zabiegu, w zależności od obszaru ciała.

Kolejne zabiegi powinny zostać zaplanowane w regularnych odstępach czasu, aby usunąć włosy wychodzące z fazy spoczynku i wchodzące w fazę aktywnego wzrostu. Biorąc pod uwagę liczbę włosów, które w danej chwili znajdują się w fazie spoczynku, ten typ odrostu włosów może być znaczny.

Mieszki, które nie zawierały w sobie włosa podczas przeprowadzania zabiegu również odrosną i będą wymagały kolejnego zabiegu.

CZĘŚĆ CIAŁA GĘSTOŚĆ MIESZKÓW (na cm²) FAZA SPOCZYNKU OKRES CZASU W FAZIE SPOCZYNKU AKTYWNY WZROST
Głowa 350 85% 3 miesiące 15%
Ramiona i ręce 80 20% 5 miesięcy 80%
Nogi 60 20% 6 miesięcy 80%
Broda 500 70% 10 tygodni 30%
Górna warga 350 65% 6 tygodni 35%
Pacha 66 30% 3 miesiące 70%
Klatka piersiowa / plecy 70 30% 3 miesiące 70%
Okolice bikini 70 30% 3 miesiące 70%

Zalety Rio Laser Hair Remover:

 • niezwykła skuteczność,
 • zapewnia bezbolesne usunięcie włosów,
 • trwałe rezultaty (zupełnie jak w salonie!),
 • znacznie niższy koszt w porównaniu z depilacja laserową w salonie,
 • roczna gwarancja producenta.

Przeznaczenie:

 • depilacja twarzy,
 • depilacja bikini,
 • depilacja rąk i pach,
 • depilacja nóg,
 • depilacja pleców.

Jak mogę przygotować skórę do depilacja laserowej?

Laserowa depilacja nie wymaga specjalnego przygotowania skóry. Należy jedynie pamiętać, żeby skóra była czysta. Laserowa depilacja jest najbardziej skuteczna w przypadku skóry bladej, dlatego, o ile to możliwe, zalecamy unikać opalania się w świetle słonecznym, solarium oraz stosowania samoopalaczy skóry.

Jak mogę przygotować włosy do depilacja laserowej?

Najlepsze rezultaty osiąga się na włosach, które mają jedynie 1-3 mm długości. Zalecamy przystrzyżenie włosów przed zabiegiem. Można również zgolić włosy pamiętając jednak o tym, że podczas zabiegu włos musi być na tyle widoczny, aby było możliwe wycelowanie lasera w stronę korzenia włosa.

Jak będzie wyglądała skóra po zabiegu? Czy odczuję jakieś skutki uboczne?

Zwykle nie występują na skórze żadne zauważalne zmiany. Rzadko może wystąpić łagodne zaczerwienienie i opuchlizna. Objawy te ustąpią w ciągu 24 godzin. Włosy powinny wypaść w ciągu kilku dni po zabiegu.

Czy należy czegoś unikać po zabiegu depilacja laserowej?

Nie powinno wystawiać się skóry na działanie promieni słonecznych oraz głęboko jej opalać. Przed wyjściem na słońce należy użyć kremu z filtrem. Należy unikać środków do peelingu skóry oraz środków złuszczających. Ponadto należy unikać pływania w chlorowanej wodzie i brania gorących kąpieli przez okres 48 godzin. Chlor znajdujący się w wodzie może powodować swędzenie.

Czy istnieją jakieś zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie. Jest to normalne i ustąpi w ciągu 24 godzin. W celu ochłodzenia miejsca zabiegu można wówczas zastosować bezzapachowy krem łagodzący, okłady z lodu lub mokrego ręcznika. Należy dbać o to, aby miejsce zabiegu było szczególnie czyste przez okres 3 dni po zabiegu. W tym celu najlepiej jest dwa razy dziennie stosować mydło antybakteryjne. Po przeprowadzeniu zabiegu pod pachami należy unikać używania antyperspirantów przez okres 2-3 dni. Należy stosować mydło antybakteryjne.

Jak często mogę powtarzać zabiegi depilacja laserowej?

O ile mieszek włosowy i skóra znajdująca się wokół włosa nie są zaczerwienione lub obolałe i nie wykazują stanu zapalnego, zabieg można powtórzyć po 24 godzinach. Większość osób woli jednak odczekać 3-4 tygodnie między zabiegami, aby stwierdzić, które włosy wypadły oraz zidentyfikować nowo wyrastające włosy. Odstęp czasu między kolejnymi zabiegami nie ma decydującego znaczenia. Można wybrać najbardziej odpowiadający nam moment. Należy unikać nadmiernego wykonywania zabiegów na tym samym obszarze skóry. Działanie takie może skutkować zaczerwienieniem i opuchlizną. Poszczególne włosy powinny być poddawane tylko jednemu zabiegowi podczas jednej sesji.

Ilu zabiegów będę potrzebował(a)?

Laserowe usuwanie włosów zwykle przynosi stałe efekty po 6 zabiegach. Zależy to jednak od cech indywidualnych, miejsca poddawanego zabiegowi, gęstości włosów, cyklu wzrostu włosów danej osoby i koloru. Ciemne włosy wyrastające z jasnej skóry poddają się terapii najlepiej, ale zarówno ciemne jak i jasne włosy mogą wymagać przeprowadzenia kilku zabiegów, aby uzyskać długotrwałe efekty. Włosy niektórych osób mogą wymagać większej ilości zabiegów, aniżeli włosy innych ludzi. Z każdym kolejnym zabiegiem zauważalne jest stopniowe zmniejszenie grubości włosów oraz ograniczenie ich porostu w miejscu poddanym zabiegowi. Kobiety cierpiące na nadmierny porost włosów powodowany przez hormony męskiego typu zwykle wymagają dłuższej terapii.

Który obszary nie mogą być poddawane zabiegowi?

Większość włosów na ciele może być usuwane za pomocą depilatora laserowego Rio. Najczęściej są to okolice: twarzy, pach, nóg, klatki piersiowej, pleców oraz okolice bikini. NIE zalecamy stosowania lasera w celu usuwania brwi.

Czy mogę stosować depilator Rio na wrażliwej skórze?

Tak, laser oddziałuje na włos, a nie na otaczającą go skórę.

Jakie odczucia wywołuje depilacja za pomocą Rio?

Większość osób nie czuje nic, chociaż niektóre osoby mogą poczuć delikatne „ukłucie pinezką” trwające mniej niż 1 sekundę.

Czy mogę używać innych metod depilacji między zabiegami?

Depilacja laserowa wymaga obecności włosa w mieszku włosowym. Z tego powodu metody depilacji całkowicie usuwające włosy, takie jak woskowanie, używanie depilatorów elektrycznych i wyskubywanie, NIE mogą być stosowane między zabiegami. Chemiczne rozjaśnianie włosów jest również nieodpowiednie, ponieważ usuwa pigment i uniemożliwia efektywne działanie lasera. Golenie, mikrodermabrazja oraz kremy do depilacji są idealnym sposobem usuwania włosów między zabiegami.

W którą część włosa należy wycelować laser?

Bardzo istotnym jest, aby nakierować laser na cebulkę włosa. Jest to dużo łatwiejsze, gdy włosy mają jedynie 1-2 mm długości. Większość włosów wyrasta ze skóry pod kątem, a cebulka włosa nie jest umiejscowiona dokładnie w tej samej linii z podstawą włosa wystającą ponad skórę. Wycelowanie lasera jest utrudnione gdy włosy są zbyt długie. Stosowanie depilatora Rio wymaga wprawy, dlatego początkowo – zwłaszcza poddając zabiegowi trudno dostępne miejsca takie jak pachy – warto poprosić kogoś o pomoc.


zamowteraz

1824,90 zł / szt

osób kupiło