Czy do schudnięcia potrzebna jest tylko dieta?


Czy do schudnięcia potrzebna jest tylko dieta?Macie jakieś marzenia? Czy jednym z nich jest zrzucenie zbędnych kilogramów? Z nami na pewno Wam się to uda, ale musicie przede wszystkim zaufać sobie. Pamiętacie czasy, kiedy wielokrotnie powtarzaliście sobie – do znudzenia niemalże – koniec z objadaniem się, koniec ze słodyczami, koniec z niezdrowymi posiłkami. Ile czasu wytrzymaliście w tym postanowieniu? Pozostawmy tę kwestię bez odpowiedzi, nadając jej status pytania retorycznego.

Jeżeli chcecie zacząć kolejny raz i podjąć walkę z kilogramami, musicie wierzyć, że jest to absolutnie możliwe. Na pewno, ale nikt nie zagwarantuje Wam, że odbędzie bez wyrzeczeń, silnej woli, samozaparcia, samokontroli i żelaznej dyscypliny.

Chcecie schudnąć? Podejmijcie odpowiednie kroki.

Może dobrze byłoby zacząć od wyznaczenia sobie niewielkich, realnych celów.
Teoretycznie zrzucenie kilku kilogramów w ciągu tygodnia jest możliwe wyłącznie na dołączonej do preparatu ulotce albo na łamach gazety, w której podpisane za pomocą inicjałów autorzy artykułu (chyba nigdy nie mieli problemów z nadwagą) głoszą w tytule – „siedem kilogramów w tydzień”. Przecież to nonsens.

W rzeczywistości wyznaczenie sobie malutkich celów jest najważniejsze, bo po prostu będą one realne, a co z tym idzie osiągalne.

Dieta a samopoczucie

Dieta a odchudzanieNie od dziś wiadomo, że każdy sukces zależy od nastawienia psychicznego. Żadne osiągnięcie nie zapewni Wam dobrego samopoczucia, jeżeli będziecie ciągle narzekali i popadali w melancholię.

Na czas przeznaczony na stosowanie diety dobrze byłoby zapewnić sobie optymalne warunki, przede wszystkim pozbawione wszelkiego rodzaju stresów. Powiecie, że to trudne. Oczywiście, jednak nic tak nie dopinguje do wysiłku jak dobre samopoczucie i umiejętność cieszenia się z najdrobniejszych osiągnięć.

Nie myślcie, proszę, że przed Wami jeszcze dziesięć kilogramów do zrzucenia. Przeciwnie. Powinniście odczuwać satysfakcję nawet po zrzuceniu połowy kilograma.

Czy ważyć się codziennie?

Są różne poglądy na ten temat, jednak chyba najrozsądniej byłoby kontrolować wagę raz w tygodniu, mając na uwadze, że im wolniej schudniecie, tym dłużej utrzymacie ten satysfakcjonujący stan.

Przy założeniu, że schudniecie pół kilograma w ciągu każdego tygodnia, dieta nie musi być rygorystyczna. Pamiętajcie jednocześnie, aby była odpowiednio skomponowana, ponieważ dostarczanie organizmowi tylko jednego rodzaju produktów może doprowadzić do poważnych zaburzeń, a nawet choroby.

Czego potrzebuje organizm?

Czego potrzebuje organizm?Dieta dobrze przygotowana i racjonalna musi opierać się na elementarnych podstawach. W odpowiedniej proporcji powinna zapewnić zarówno białka, jak i węglowodany. Można zdecydowanie ograniczyć tłuszcze, zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego.

Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu niezwykle istotne są witaminy i minerały. Posiłki powinny być urozmaicone i przede wszystkim łatwe do przygotowania. Nie decydujcie się na dietę, która wymaga ślęczenia kuchni. Nawet przy największej determinacji początkowej w pewnym momencie się poddacie.

Jeśli to jest jeden kilogram, dwa – proszę bardzo – można bawić się w odmierzanie gramów. W przypadku kilkunastu kilogramów i więcej będzie to trwało bardzo długo, więc należy zdecydować się na taką dietę, którą wytrzymacie.

Wcale nie jest powiedziane, że musi to być przez kilka miesięcy ta sama dieta. Nawet najlepsze potrawy po wielu tygodniach stosowania diety się znudzą, więc odrobina urozmaicenia z pewnością przyczyni się do wytrwania w postanowieniu.

Na temat diet znajdziecie mnóstwo informacji. Jest wiele bardzo różnorodnych propozycji dających ogromne możliwości wyboru. Pamiętajcie jednak, że nie istnieje dieta, która byłaby dobra dla każdego. Musicie dobrać ją według indywidualnych upodobań smakowych i typu metabolizmu.

Stosowanie diety, a nawet rygorystyczne przestrzeganie jej zaleceń to stanowczo za mało, żeby schudnąć. Jest to długotrwały proces, którego końcowe efekty zależą także od nastawienia psychicznego. Zadbajcie więc przede wszystkim o to, żeby unikać myślenia o tym, że jesteście na diecie.

 

MAMY DLA CIEBIE COŚ JESZCZE, KLIKNIJ ABY SPRAWDZIĆ! >>